Klocki – zabawa, która rozwija

Klocki – zabawa, która rozwija

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Klocki to bez wątpienia jedna z najpopularniejszych zabawek dla dzieci w różnym wieku. Dzięki nim maluchy mogą rozwijać wiele umiejętności oraz uczą się koordynacji. Dlaczego warto bawić się ze swoim dzieckiem klockami? Przedstawiamy wszystkie zalety klocków!

Drewniane, piankowe, Lego… w sklepach z zabawkami znajdziesz mnóstwo rodzajów klocków. Każdy z nich może mieć ogromny wpływ na rozwój Twojego dziecka. Dlaczego warto kupić swojemu maluchowi klocki?

Zabawy z użyciem klocków

Klocki to doskonała zabawka dla dziecka bez względu na jego wiek. Są one idealnym połączeniem nauki z zabawą oraz mogą mieć bardzo duży wpływ na rozwój wielu umiejętności dziecka. Kiedy zacząć bawić się z dzieckiem klockami?

Dziecko może rozpocząć stawianie pierwszych budowli w okolicach 9 miesiąca. Pamiętaj jednak, aby na początek wybrać klocki piankowe lub duże klocki drewniane, które będą w pełni bezpieczne dla Twojego malucha. Pamiętaj także, że malutkie dzieci nie będą skupiać długo swojej uwagi na czymś, co ich nie interesuje – koniecznie wybierz więc klocki o żywych kolorach, ciekawej fakturze i ładnych kształtach.

Jeśli Twoje dziecko będzie już nieco starsze, możesz zdecydować się na bardziej skomplikowane klocki konstrukcyjne, które znajdziesz na przykład na stronie https://klocki.edu.pl/pl/menu/klocki-wg-rodzaju/klocki-konstrukcyjne-207. Twój maluch będzie mógł budować z użyciem takich klocków różne ciekawe budowle, a nawet postacie. Dobrym wyborem będą również klocki magnetyczne, które kupisz na https://klocki.edu.pl/pl/menu/klocki-wg-rodzaju/klocki-magnetyczne-478.

Dlaczego warto bawić się klockami?

Zastanawiasz się, dlaczego warto bawić się ze swoim maluchem klockami? Zabawa ta ma wiele korzyści oraz może mieć ogromne znaczenie dla rozwoju Twojego dziecka.

Zabawa klockami rozwija przede wszystkim zręczność oraz kreatywność dziecka. Dzięki nim maluch będzie miał szansę na bardzo skuteczny trening zdolności manualnych, koordynacji rączek oraz chwytności. Ponadto taka zabawa pomaga im skupić się na konkretnej czynności. Klocki uczą również wyobraźnię przestrzenną oraz poruszania się w przestrzeni – dzieci bawiące się klockami lepiej wiedzą relacje przestrzenne takie jak nad, pod, prawo, lewo, obok. Co więcej, układanie klocków to jedna z łatwiejszych zabaw stymulujących logiczne myślenie.

Jak więc widzisz, układanie klocków to nie tylko świetna zabawa, ale także doskonały sposób na naukę nowych umiejętności!

Fot.: cottonbro studio/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać idealnego kamerzystę na swój wyjątkowy dzień?
Jak wybrać idealnego kamerzystę na swój wyjątkowy dzień?
Odkryj, jak znaleźć kamerzystę, który uwieczni jeden z najważniejszych dni w twoim życiu. Porady, na co zwracać uwagę i jak uniknąć pułapek.
Optymalizacja komfortu i bezpieczeństwa w domu dzięki inteligentnym czujnikom ruchu do oświetlenia
Optymalizacja komfortu i bezpieczeństwa w domu dzięki inteligentnym czujnikom ruchu do oświetlenia
Poznaj zalety inteligentnych czujników ruchu do oświetlenia, które przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa i komfortu w domu.
Jak poprawnie wyczyścić grilla?
Jak poprawnie wyczyścić grilla?
Grill to urządzenie do grillowania potraw na otwartym ogniu lub na płycie grzejnej. Najczęściej używanym rodzajem grilla jest grill ogrodowy, który składa się z rusztu, na którym kładzie się mięso, warzywa czy owoce, oraz z podgrzewacza, którym kontroluje się temperaturę. Grille występują w różnych rozmiarach i kształtach - od małych, przenośnych modeli do dużych, stacjonarnych grilli wbudowanych w altanki czy tarasy.
Ostatnie wpisy