Rodzinna wycieczka rowerowa – jak ją zorganizować?

Rodzinna wycieczka rowerowa – jak ją zorganizować?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Aktywne spędzanie czasu całą rodziną zdecydowanie wymaga od Ciebie umiejętności organizacyjnych. Szczególnie jeśli Twoje maleństwo nie wyrosło jeszcze z wózka, a reszta rodziny chciałaby korzystać z letnich miesięcy poza domem. Zaplanowanie rowerowej wycieczki z maluchem w wieku wózkowym jest jak najbardziej możliwe i – co równie ważne – bezpieczne. Wystarczy tylko zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt i pamiętać o kilku istotnych kwestiach, dzięki którym wspólna wyprawa stanie się pamiętnym przeżyciem.

Rodzinna wycieczka rowerowa – nie za długa, nie za krótka

Pamiętaj o tym, że chociaż Twoje możliwości fizyczne na pewno są wystarczające, by spędzić pół dnia na rowerze, Twoje dzieci będą mieć do tego zupełnie inne podejście. Zanim wsiądziesz na rower i ruszysz przed siebie, zaplanuj trasę. Pamiętaj o tym, by była interesująca dla Twoich pociech. Oznacza to, że nie może być zbyt monotonna. Wybierz ciekawą trasę krajobrazowo, a może przy okazji uda Ci się w nią wpleść pewne elementy edukacyjne. Pamiętaj również o tym, by droga nie była zbyt trudna i zbyt długa. Jeżeli Twoje pociechy szybko się zmęczą, nie będą miały ochoty na dalszą drogę i może okazać się, że wrócicie do domu znacznie szybciej niż planowaliście.

Nie zapomnij o…

Nikt nie chce przeżyć sytuacji, kiedy na trasie okazuje się, że nie wzięło się czegoś ważnego. Oczywiście są kwestie, o jakich ciężko zapomnieć (takie jak choćby zapas wody czy kask dla każdego), jednak czy pamiętasz o tym, żeby wziąć ze sobą plastry? Podczas rodzinnej wycieczki rowerowej może zdarzyć się dużo rzeczy. Warto przygotować się na drobne kontuzje, zarówno swoje, jak i dzieci.

Jeżeli zaplanowana przez Ciebie trasa przebiega przez park czy las, dobrze zabrać ze sobą spray na owady. Ich obecność może być uciążliwa i utrudniać cieszenie się z uroków przyrody. Kolejną ważną kwestią jest krem do opalania, niezbędny, kiedy temperatura rośnie, a słońce coraz częściej wygląda zza chmur. Dobrze zabezpieczyć całą rodzinę przed oparzeniami słonecznymi.

A skoro już mowa o pogodzie, równie istotne jest przygotowanie się na jej nagłe zmiany. Złożona peleryna przeciwdeszczowa nie zajmuje wiele miejsca i bez problemu zmieścisz ją do kieszeni lub do plecaka. Pamiętaj także o tym, że jazda na rowerze to wysiłek fizyczny. Wywołuje on nie tylko zmęczenie, ale też głód, więc dobrze jest być przygotowanym na problematyczne wołanie: „Mamo, zjadłbym coś”.

Zabierz ze sobą najmłodszych

Martwisz się tym, że musisz swój czas wolny spędzić bez najmłodszej pociechy? Zostawianie dziecka z babcią czy opiekunką, gdy reszta wsiada na rowery, to już przeszłość! Świetnym rozwiązaniem tego problemu są wózki trzykołowe, które możesz doczepić do swojego roweru. Nie musisz więcej rezygnować z rowerowych wycieczek, bo ktoś musi zostać z dzieckiem. Wózki trzykołowe są bezpiecznym rozwiązaniem tego problemu i – co równie ważne – doskonale nadają się nie tylko na rowerowe wycieczki. Jeśli zdecydujesz się na zakup takiego wózka, możesz zabrać go również na zimowe wycieczki! Najlepsze wózki zapewniają miejsce nie tylko dla dwójki dzieci, ale też całego niezbędnego bagażu.

Pozwól zaszaleć dziecku

Rowerowa wycieczka to nie tylko przyjemność dla Ciebie. Dzieci uwielbiają być częścią czegoś większego, także na etapie planowania. Pozwól zatem swoim pociechom zdecydować, którędy pojedziecie (oczywiście cały czas pilnując, czy ich pomysły są możliwe do zrealizowania) i jakie przekąski ze sobą zabierzecie. Takie małe rzeczy sprawią, że cała wycieczka będzie jeszcze ciekawsza, a Twoje dzieci będą zachwycone, gdy podczas wyprawy będą mogły powiedzieć, że właśnie tędy chciały jechać.

Foto wyróżniające: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać meble do pokoju dziecięcego – praktyczne porady
Jak wybrać meble do pokoju dziecięcego – praktyczne porady
Zdobądź praktyczne porady na temat wyboru idealnych mebli do pokoju dziecięcego. Dowiedz się więcej o tym, jak stworzyć funkcjonalną i przyjazną przestrzeń dla Twojego dziecka.
Remonty mieszkań wykonane przez profesjonalistów – jakie mają plusy?
Remonty mieszkań wykonane przez profesjonalistów – jakie mają plusy?
Remont mieszkania to niekiedy nieunikniona konieczność, związana z odświeżeniem wyglądu wnętrza, modernizacją instalacji, czy też adaptacją przestrzeni do zmieniających się potrzeb mieszkańców.
Jak wybrać idealną lampę podłogową do twojego salonu?
Jak wybrać idealną lampę podłogową do twojego salonu?
Zastanawiasz się nad tym, jaką lampę podłogową wybrać do swojego salonu? Dowiedz się, jak wybrać idealną lampę podłogową, która doda charakter twojemu wnętrzu i spełni wszystkie twoje oczekiwania.
Ostatnie wpisy