Klocki to bez wątpienia jedna z najpopularniejszych zabawek dla dzieci w różnym wieku. Dzięki nim maluchy mogą rozwijać wiele umiejętności oraz uczą się koordynacji. Dlaczego warto bawić się ze swoim dzieckiem klockami? Przedstawiamy wszystkie zalety klocków!

Drewniane, piankowe, Lego… w sklepach z zabawkami znajdziesz mnóstwo rodzajów klocków. Każdy z nich może mieć ogromny wpływ na rozwój Twojego dziecka. Dlaczego warto kupić swojemu maluchowi klocki?

Zabawy z użyciem klocków

Klocki to doskonała zabawka dla dziecka bez względu na jego wiek. Są one idealnym połączeniem nauki z zabawą oraz mogą mieć bardzo duży wpływ na rozwój wielu umiejętności dziecka. Kiedy zacząć bawić się z dzieckiem klockami?

Dziecko może rozpocząć stawianie pierwszych budowli w okolicach 9 miesiąca. Pamiętaj jednak, aby na początek wybrać klocki piankowe lub duże klocki drewniane, które będą w pełni bezpieczne dla Twojego malucha. Pamiętaj także, że malutkie dzieci nie będą skupiać długo swojej uwagi na czymś, co ich nie interesuje – koniecznie wybierz więc klocki o żywych kolorach, ciekawej fakturze i ładnych kształtach.

Jeśli Twoje dziecko będzie już nieco starsze, możesz zdecydować się na bardziej skomplikowane klocki konstrukcyjne, które znajdziesz na przykład na stronie https://klocki.edu.pl/pl/menu/klocki-wg-rodzaju/klocki-konstrukcyjne-207. Twój maluch będzie mógł budować z użyciem takich klocków różne ciekawe budowle, a nawet postacie. Dobrym wyborem będą również klocki magnetyczne, które kupisz na https://klocki.edu.pl/pl/menu/klocki-wg-rodzaju/klocki-magnetyczne-478.

Dlaczego warto bawić się klockami?

Zastanawiasz się, dlaczego warto bawić się ze swoim maluchem klockami? Zabawa ta ma wiele korzyści oraz może mieć ogromne znaczenie dla rozwoju Twojego dziecka.

Zabawa klockami rozwija przede wszystkim zręczność oraz kreatywność dziecka. Dzięki nim maluch będzie miał szansę na bardzo skuteczny trening zdolności manualnych, koordynacji rączek oraz chwytności. Ponadto taka zabawa pomaga im skupić się na konkretnej czynności. Klocki uczą również wyobraźnię przestrzenną oraz poruszania się w przestrzeni – dzieci bawiące się klockami lepiej wiedzą relacje przestrzenne takie jak nad, pod, prawo, lewo, obok. Co więcej, układanie klocków to jedna z łatwiejszych zabaw stymulujących logiczne myślenie.

Jak więc widzisz, układanie klocków to nie tylko świetna zabawa, ale także doskonały sposób na naukę nowych umiejętności!

Fot.: cottonbro studio/unsplash.com

Zostaw komentarz

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dot. cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Zmiany ustawień można dokonać w każdym momencie. Więcej szczegółów na podstronie Polityka prywatności.